Na Kramároch je nám HEJ

Autor: Martina Gáborová | 6.12.2015 o 11:07 | Karma článku: 6,84 | Prečítané:  178x

Vili má hydronefrózu lV. stupňa. Tá sa musí odstraňovať operáciou a to čo najskôr, aby sa neznehodnotila oblička. Dostali sme najbližší možný termín na január 2016.

Zrazu nám jedno pekné ráno zavolali z Kramárov, že môžeme prísť už o týždeň, keďže deti chorejú a termíny rušia. Tak sme sa potešili, absolvovali predoperačné a sme tu.

Pekne tu bliká vianočný stromček, zo stropu v chodbe visia vločky, aj Mikuláš nám už včera zaklopal na dvere. Keby som bola v stave nevedomosti prečo sme tu a kde vlastne sme, je nám tu vlastne HEJ!

Tam vonku sa ľudia ponáhľajú, šalejú kde nakúpiť darčeky a čo vlastne kúpiť, nervozita stúpa úmerne tomu, či sú už okná poumývané a koláče napečené a že opäť raz nič nestíhame. Len na vianočných trhoch vládne trošku voňavej pohody...

My tu máme havajský dovolenkový predvianočný čas. Mamičky chodíme sporo odeté, lebo je tu fakt horúco, deti sa nám vyvaľujú v postieľkach na ježiša, tiež pomaly len v plienke a v tejto polohe zotrvajú fixované s hadičkami dva týždne. Občas nám tu zasvieti slnko a západy sú tu ozaj krásne. Bez irónie. Ten výhľad je kvalitný. Škoda len, že spoza zatvoreného okna.

Nemusíme variť, ani upratovať. Sestričky nás prídu pozvať v decentnom bielom odeve na obed či na večeru. Vtedy vysvetlíme našim 5 mesačným deťúrencom, aby sa chvíľu zahrali samé, prípadne si pospinkali a my si ideme poklebetiť pri jedle. A oni pekne počúvajú, neprotestujú! Jeme tu aj veľa ovocia...pomaranče a mandarínky sú rules...doma by sa mi lúpať nechcelo ale tu, na dovolenke...:) Dva krát denne nám tu chodia poupratovať a všetky tie biele anjelice, čo nás navštevujú, sa na nás usmievajú a pýtajú sa, ako sa máme. To je úžasné! Máme sa výborne, veď sa o nás staráte! Našou úlohou je dobre sa najesť, trošku si zacvičiť gymnastiku (pri kojení), hrať sa spolu, zabávať sa, usmievať sa na seba, oddychovať, čítať si, poklebetiť...

Ostáva nám čas aj na predvianočné zastavenie a zamyslenie sa. Stačí sa poriadne obzrieť okolo seba.. Hneď vedľa na onko...aj tam sú deti, ktoré vám opätujú úsmev.

Nemusíme riešiť ani nákup darčekov! Veď na Vianoce prídeme domov, budeme všetci spolu a bude nám zas HEJ!

Operácia prebehla úspešne. Zotavovanie prebieha dobre. Vili sa usmieva. Anjelice sú spokojné. Všetkým nám je HEJ!

Nech ste kdekoľvek, prajeme vám veselého Mikuláša!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?